كفسابي
كفسابي سنگسابي

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۷:۰۱ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

همه ما در زندگي خود در شغل و حرفه اي مهارت داريم . اين فعاليت ممكن است حرفه اي فني مانند نجاري و جوشكاري ، فعاليتي هنري مانند نقاشي و نوازندگي ، كارهاي اغلب زنانه مانند آشپزي و سفره آرايي و فعاليت هاي ديگري نظير رانندگي ، كار با كامپيوتر و بازي هاي ويدئويي ، فعاليت هاي ورزشي و … باشد وجه مشترك هريك از فعاليت هاي مذكور ، نياز به وجود ابزار كمكي مي باشد . به عنوان مثال وجود ظروف پليمري ، اجاق گاز هاي پيشرفته ، ميكسر ها و ساير ادوات پخت و پز و مواد اوليه تازه در آشپزي ، وجود اتومبيلي در كلاس جهاني براي رانندگي ، وجود البسه ورزشي متناسب و استاندارد در ورزش و يا ابزار آلات پيشرفته ، كم خطر و پربازده در فعاليت هاي فني و صنعتي سبب مي شود تا علاوه بر افزايش راندمان كار و خستگي كمتر حاصل از آن ، انجام فعاليت فوق با لذت توام شده و شوق استفاده از اين ابزار همواره بيش از پيش شود . كفسابي نيز به عنوان يكي از همين فعاليت ها ، با وجود ابزار آلات استاندارد ، به بازدهي بالايي دست يافته و باعث نمي شود تا اپراتور از كار خود خسته شود . از اين روي دستگاهكفسابي به عنوان تنها وسيله مورد نياز اين كار – بدون در نظر گرفتن تجربه ، مهارت و علم بكار گيري آن كه به صورت اكتسابي به دست مي آيد – مهمترين فاكتور كفسابي استاندارد مي باشد . در مقالات پيشين در مورد انواع دستگاه هاي سابش توضيحاتي داده شد كه ماحصل آن ، وجود دستگاه هايي بود كه به كمك برق تك فاز و سه فاز كار مي كرد و هريك در مكاني مخصوص به خود كارايي بيشتري داشتند . در اين مقاله و مقالات بعدي قصد داريم تا به بررسي چند مدل دستگاه كفسابي مرسوم بپردازيم . مدلي كه در اين مقاله قصد بررسي آن را داريم دستگاهكفسابي Expander RX Top 1000 مي باشد . اين دستگاهكفسابي به اين دليل در نوع خود منحصر بفرد مي باشد كه داراي چينشي مثلثي شكل در سطح تيغه هاي خود است . وجود چنين تركيبي سبب مي شود تا تيغه ها آزادي عمل بيشتري داشته و نقصان يكديگر را جبران نمايند . لذا با توجه به گردش كامل اين كفساب روي سطح و توازن مثال زدني آن ، سابش ، پوليشينگ و همسان سازي سطوح بتني ، موزائيكي و سنگي چالش بزرگي براي آن به حساب نمي آيد . از مهمترين ويژگي هاي Expander RX Top 1000 مي توان به تيغه هاي فولاد آبديده آن اشاره كرد كه داراي عمر زيادي بوده و به راحتي مستهلك نمي شود . از طرفي ديگر ، صفحه محتوي شش تيغه مذكور ، مي تواند به كمك دست به اندازه 90 درجه تغيير زاويه داده و از حالت افقي به حالت عمودي در آيد كه حسن اين كار ، امكان تعويض تعويض تيغه ها بدون نياز به بلند كردن دستگاه مي باشد . گيربكش قوي ، امكان تغيير قدرت اعمالي روي سطح ، امكان نشستن اپراتور روي دستگاه (براي جلوگيري از خستگي ) ، امكان كنترل از راه دور ، آلودگي كم صوتي ، امكان دمونتاژ قسمت هاي سنگين براي سهولت در جابجايي و امكان استفاده از باتري از ديگر مزاياي اين دستگاه كفسابي مي باشد . از مهمترين قطعات جانبي Expander RX Top 1000 نيز مي توان به تيغه هاي الماسه مخصوص مرمر ، سنگ ، گرانيت ، پوششش زدا ، تيشه زن و پوليش كن اشاره كرد كه هريك در جاي خود ، بهترين ابزار ساب زني مي باشند . در پايان خالي از لطف نيست كه اشاره كنيم قدرت موتور اين دستگاه 30اسب بخار بوده كه با وجود ورودي برق 3 فاز ، وزن 1300 كيلوگرمي ، مخزن 50 ليتري و ميانگين سرعت دوران 700 دور در دقيقه داراي بازدهي بالايي مي باشد .

كفسابي

سنگسابي

 

كفسابي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۳:۰۶ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

پيشرفت دانش بشري در هر زمينه اي نه تنها باعث شد زندگي ها زيباتر و جذاب تر بشور بلكه دليلي بر تغيير برخي وظيفه ها و عملكرد ها شد.مطلب امروز كه در مورد نماشوييمي باشد هم از اين قضيه مستثني نيست و در طول زمان تغييراتي در آن ايجاد شده.در قديم مردم به شخصه براي تميز كردن نماي ساختمان ها اقدام ميكردند كه البته كارشان بسيا محدود بود و نهايتا مي توانستند شيشه ها و پنجره ها را از آلودگي پاك كنند .بايد به اين نكته نيز توجه داشت كه ساختمان هاي قديمي بسيار كوتاه تر از ساختمان هاي امروزي بود و همين موضوع باعث آسان تر شدننماشويي ميشد.امروزه با پيشرفت تكنولوژي و استفاده از دستگاه ها و ماشين آلات به روز ميتوانيد به راحتي از خدمات نماشويي در محل خود بهره بگيريد و با خيال آسوده از تميز شدن نماي ساختمان خود، از شر كثيفي و آلودگي راحت شويد.

اما چرا بايد از نماشويي استفاده كرد؟چه خدماتي را نماشويي به ما ميتواند ارائه دهد.در ادامه اين مقاله به بررسي بيشتر نماشويي و همچنين خدمات آن خواهيم پرداخت.

اگر شما هم داراي كسب و كار و شركت معتبري هستيد قطعا براي شما تميزي نماي ساختمانتان براي جلب مشتريان و همچنين پرستيژ كلي شركت بسيار مهم مي باشداين مسئله براي خانه شما هم اتفاق مي افتد . حتما اتفاق افتاده براي شما كه يك مهماني مجلل در خانه خود برگزار كنيد و يا دوستانتان را براي يك دورهمي به محل خودتان دعوت كنيد.اگر چهره و نماي كلي ساختمان شما كثيف و زشت باشد قطعا براي شما مطلوب نخواهد بود.همچنين بسياري از مواردي كه ممكن است براي شما به وجود بيايد كه شما از نماي ساختمان خود ناراضي باشيد.در اينجا است كه اهميت نماشوييبه طور كامل درك خواهد شد.شما بعد از يكبار نماشويي به قدرت پاك كنندگي آن به طور كامل پي خواهيد برد و قطعا از آن راضي خواهيدبود. اما نكته بعدي اينجاست كه نماشويي شامل چه مواردي ميشود ؟

نماشويي شامل تميز كردن نماي ساختمان ها ، تميز كردن شيشه ها و همچنين از بين بردن تبليغات بر روي نماي ساختمان هاست به طوري كه بعد از عمل نماشويي همه چيز به حالت اوليه بر خواهد گشت.

شما بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه اگر مي خواهيد بهترين نتيجه را از نماشويي وخدمات نماشويي دريافت كنيد بايد از شركت خدماتي كه با آن همكاري ميكنيد اطلاع كامل و با دستگاه هاي آن آشنا باشيد زيرا اينكار نه تنها تخصصي است بلكه به كادر مجرب و كار آزموده نياز دارد تا بتواند هر آنچيزي كه شما از خدمات نماشويي انتظار داريد را بر آورده كند.

كفسابي

سنگسابي

كفسابي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۲:۴۴ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

پس از تكميل يك بنا و آماده سازي سطوح آن بواسطه موزائيك ، سراميك ، سنگ و بتن ؛ قطعات كار شده كاملا همسطح نبوده و طبيعتا داراي اختلاف ارتفاع مي باشند كه با توجه به تبحر كاشي كار از چند ميليمتر نا چند سانتيمتر ( در قطعات بسيار بزرگ ) مي باشند . عمل كفسابي يا فلور براشينگ ( فلور بافرينگ ) به مجموعه اقداماتي در جهت از بين بردن اين پستي و بلندي ها اطلاق مي گردد . كفسابي با استفاده از فرزهاي مخصوص اين كار انجام مي پذيرد كه با توجه به جنس سطح و ميزان اختلاف ارتفاع ، الماس ( يا اصطلاحا لقمه ) آن تعويض مي گردد . اين عمل علاوه بر هم سطح سازي زمين هاي ناهموار در بناهاي نوساز ، به منظور از بين بردن لكه هاي بوجود آمده در اثر نظافت با جوهر نمك و مواد مشابه (يا ريختن ملات سيمان و چسب ) نيز بكار مي رود . سطوح پس از مدتي به لكه هاي دائمي و دوده آلوده مي شوند كهكفسابي راهي مطمئن ، كم هزينه و راه حلي بلند مدت براي حل اين مشكل مي باشد .

از مهمترين فوايد كفسابي مي توان يكسان سازي سطح ، تميزي و درخشش آن ، افزايش عمر سنگ ، پركردن فواصل بين قطعات سنگ يا موزائيك و … اشاره كرد . اولين مرحله كفسابي ، سابش سطح با الماس هاي ريز و خشن مي باشد . اين الماس ها نا همواري هاي سخت را در هم شكسته و سطح را براي پرداخت آماده مي كند . در مراحل بعدي ميزان سختي الماس كمتر شده و در مرحله آخر كفسابي، به فرچه زني مبادرت ورزيده مي شود كه در آن سطوح فقط شسته شده و لكه هايي با عمر زياد از بين مي روند . مرحله آخر كفسابي نيز كه با در خواست مشتري و با توجه به جنس سطح انجام مي پذيرد ،كفسابي ايتاليايي يا آينه شدن مي باشد كه ماحصل آن ، زميني بسيار صيقلي با قابليت ديده شدن تصوير فرد در آن مي باشد . در اين مرحله معمولا از 3 ماده استفاده مي شود كه عبارت اند از نمد اسيدي براي براق كردن ، بكارگيري لقمه هاي اسيدي ( ايتاليايي ) و استفاده از پوليش نانو .

از مهمترين الماس هاي كفسابي مي توان به الماس مخصوص بتن ، گرانيت ، سنگ ، موزاييك و لاشه سنگ و اشاره كرد . اما صافي بيش از حد سطح نيز در مواردي خوب نيست كه از مهمترين آن ها مي توان به صافي سطوحي مانند پله و سطح اماكن پر تردد اشاره كرد كه در صورت حصول اين اتفاق ، رهگذران سر خورده و تبعات جبران ناپذيري به بار مي آيدبراي جلوگيري از اين امر ، كفسابان به ساخت ترمز هايي از جنس سنگ كه به آن ها «آتشي كردن » گفته مي شود اقدام مي كنند .اين عمل با ايجاد خطوطي منظم و شكيل روي سنگ ( متخلخل كردن) به ايجاد اصطكاك مبادرت ورزيده كه باعث عدم وقوع اتفاقات فوق مي باشند .

كفسابي

نماشويي

سنگسابي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۲:۲۵ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

در دستگاه هاي كفسابي ، ميزان قدرت ماشين و اندازه مساحت پرداخت شده همواه ملاكي براي خوب بودن اين دستگاه و راندمان بالاي آن نمي باشد . در اكثر مواقع ، خيلي از ماشين هاي كفسابي پرقدرت ، توانايي سابش گوشه ها ، زوايا و پله ها را ندارند و در صورتي كه چنانچه اين محل ها با قسمت هاي ديگر همسطح نشوند ، كار كفسابي به هيچ عنوان مورد پسند نبوده و نمره قبولي دريافت نمي كند . لذا وسايلي براي حل اين مشكل بوجود آمد كه آن را اكسترما ناميده اند . اكسترما نيز همانند دستگاه هايكفسابي ، با كمك تيغه هاي دوراني خود به ساب زني سطوح مي پردازد ، با اين تفاوت كه با فيزيك ظريف تر و جثه كوچكتر خود مي تواند به محل هايي كه ماشين آلات بزرگتر دسترسي ندارند رفته و به راحتي سطح آنجا را بتراشند . از مهمترين ويژگي هاي اكسترما كليندكس مي توان به استفاده راحت اپراتور از آن اشاره كرد . در اين دستگاه ، اپراتور نياز به خم شدن و اعمال نيروي زياد را نداشته و مي تواند به كمك ميله راهنماي اين دستگاه كفسابي ، به راحتي اين وسيله را تكان دهد . وجود دو تيغه فولادي نيز مزيد بر علت شده است تا كنج هيچ سطح مرمرين ، موزائيكي و سنگي از ساب اين دستگاه در امان نمانده و كاملا صاف و صيقلي شوند . وجود سيستم وكيوم اكسترما نيز از ديگر مزاياي اين مجموعه مي باشد كه سبب شده است تا گرد و خاك حاصل از سايش سطح جمع آوري شود . وجود چرخ هايي كوچك در كناره هاي ابزار تراش نيز سبب شده است تا علاوه بر در امان ماندن ديوار از ضريه و خراش ، گوشه هاي ديوار بطور يكنواخت مورد كفسابي قرار گرفته و پستي و بلندي باقي نماند . از ديگر مزاياي اكسترماي كفسابي مي توان به وجود مخازن آب و گرد و خاك ، طراحي زيبا ، تيغه دو قلو ، ابزار الماسه مخصوص موزائيك ، سنگ ، سطوح بتني پوليش پذير و سخت ، ابزار پرداخت اوليه سطح و دستگاه هموارسازي اشاره كرد . قدرت 2 اسب بخاري آن در برابر ساير دستگاه هاي كفسابي بسيار ضعيف مي باشد ، ولي نبايد فراموش كرد كه اكسترما دستگاهي جانبي و كم كاربرد مي باشد و قرار نيست با كمك قدرت تك فازي آن ، ده ها متر مربع را سابيده و پوليش كنيم . وزن اين دستگاه با توجه به نوع ابزار سوار شده روي آن تا 50 كيلوگرم نيز مي رسد . وجود مخازن 10 ليتري ، سرعت دوران 1000 دور در دقيقه و شعاع كاري 30 سانتيمتري دستگاه از ديگر ويژگي هاي اكسترماي كفسابي مي باشد .

نا گفته نماند كه اكسترما گاها با دستگاه يوفو اشتباه گرفته مي شود . يوفو در حقيقت به پوليش زن دستي اتلاق مي شود كه يكي از وظايف آن همچون اكسترما ، ساب گوشه ها مي باشد از سوي ديگر يوفو ها نيز از نظر قدرت دستي بر آتش داشته و نقاط صعب العبور براي دستگاه هاي كفسابي ( مانند پله ها ) با ظرافتي مثال زدني ميتراشد .

نماشويي

سنگسابي

كفسابي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۲:۰۵ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

يكي از رايج ترين سنگ هاي استفاده شده در معماري امروز ايران ، سنگ تراورتن (Travertin) مي باشد . تراورتن از آن دسته از سنگ هاي رسوبيست كه طي صد ها سال انباشت رسوبات معدني درون آب هاي گرم بوجود مي آيد . عمده دليل استفاده از اين نوع سنگ وجود حفره هاي فراوان در آن مي باشد كه در اثر حبس گازهاي موجود در آب گرم بوجود آمده اند . اين تخلخل باعث مي شود تا تراورتن در برابر ضربه ، فشار و آتش سوزي مقاوم بوده و همچنين عايق صدا و حرارت باشد . از ديگر محاسن اين تخلخل مي توان به چسبندگي بيشتر سنگ اشاره كرد ؛ زماني كه يك قطعه سنگ تراورتن را به كمك سيمان مي چسبانيم ، نفوذ سيمان در اين حفره ها سبب مي شود تا جداسازي اين قطعه پس از چسباندن بسيار دشوار گردد .اين مزايا ، سبب شده است كه يكي از گزينه هاي هميشگي نماي ساختمان ها ، كف و قرنيز آن ها سنگ تراورتن باشد . زماني كه اين سنگ تحت كفسابي قرار مي گيرد ، با از بين رفتن يك لايه و حفره هاي آن ، حفره هاي ديگري سر از سنگ بيرون آورده و اگر بخواهيم به اميد يكدست شدن تراورتن و از بين رفتن حفره ها بهكفسابي آن بپردازيم ، قطعه سنگمان تمام مي شود ! از اين روي متخصصان كفسابي به استفاده از ماده اي به نام رزين (Resin) روي مي آورند . همه ما رزين را از نزديك ديده و آن را لمس كرده ايم . ساده ترين نوع رزين كه در طبيعت نيز به وفور يافت مي شود صمغ و شيره درخت كاج مي باشد . اين ماده سيال كه داراي چسبندگي فراوان و بوئي نا مطبوع مي باشد ، نوعي رزين است كه با گذشت زمان سخت مي گردد . يكي از مهمترين ويژگي هاي رزين ، مقاومت بالاي آن در برابر آب و رطوبت مي باشد ، از اين روي در زمان هاي كهن از همين صمغ درختان براي پوشاندن درز قايق ، كشتي و سقف خانه ها استفاده مي شده است . امروزه رزين هاي صنعتي كه از فرآورده هاي پليمري مي باشند نيز همين ويژگي را دارند ، با اين تفاوت كه آگاهي از ساختار پليمري آن ها سبب شده است تا كارخانجات توليد كننده آن بتوانند با غلظت و ويژگي هاي متنوع آن ها را به توليد انبوه برسانند . همانطور كه گفته شد سنگ تراورتن داراي حفره هاي متعدديست و از سوي ديگر بشدت آب را جذب مي كند ، در نقطه مقابل رزين ماده ايست كه ويژگي هاي عكس آن را دارد ، تركيب اين دو ماده خروجي اعجاب انگيزي را به وجود مي آورند كه يكي از پركابرد ترين پديده هاي زندگي ما مي باشد ، هرچند توجه چنداني به آن نمي شود ، تركيب تراورتن و رزين . پس از فرش شدن يك مكان توسط تراورتن وكفسابي اوليه براي همسطح شدن آن ، تزريق رزين سبب مي شود تا تمامي حفره هاي موجود در آن پرشوند و به دليل خاصيت شيشه اي آن ، سطحي براق و يكدست بوجود آيد . كفسابي اين سطح طي چندين مرحله سبب مي شود كه مقاومت بالاي تراورتن در برابر ضربه و فشار ، مقاومت بالاي رزين در برابر آب پوششي مناسب براي هر سطحي شوند .

كفسابي

نماشويي

سنگسابي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۱:۳۸ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

لینک ها

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 9
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 158
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم